Valorant Nokta Crosshair Kodu Resimli Anlatım ( 2024)

5.00 yıldız(lar) 1 değerlendirme

ProYazar

Administrator
Yönetici
Admin
Valorant 2020 yılında Rıot Games’in kullanıcılara sunduğu çok oyunculu bir fps oyunudur. Oyuncular tarafından çok sevilen Valorant’ın en merak edilen konularından birisi ise Crosshair türleridir. Bu yazımızda sizler Valorantda kullanılan crosshair türleri nelerdir? Ve en çok tercih edilen ve aranan nokta crosshair’ı nasıl ayarlayacağınızı anlatmaya çalışacağız. Gelin öncelikle crosshair nedir ona bakarak başlayalım.

1670166844472.png

Crosshair(Nişangah) nedir?

Bilindiği üzere Valorant birinci şahıs (first person) oynanan bir oyun ve birinci şahıs oyunların en önemli öğelerinden biri de nişangahtır. Nişangah oyuncunun atışlarını nereye hangi nesneye yaptığını gösteren işaretçidir. Oyun içi ayarlardan crosshairınızı ayarlamanız mümkün ilerleyen adımlarda bunun nasıl yapıldığını adım adım anlatacağız.

Crosshair çeşitleri nelerdir?

Valorant’ın ilk oynanmaya başladığında default artı şeklinde bir crosshair’ı oyunculara sunmaktadır. Bu Cross’u değiştirmek mümkün. İşte Valorantda kullanılan en yaygın bazı Crosshair çeşitleri;

• Artı Crosshair
  • Dot(Nokta) Crosshair
  • Noktalı Daire Crosshair
  • Tiny(Minik) Crosshair
Crosshair ayarları nasıl değiştirilir?

Nişangah işaretinizi nasıl değiştirebileceğinizi basit birkaç adımla sizlere anlatalım. Aşağıdaki adımları takip ederek oyun içinden Crosshair ayarlarınızı dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

• Valorant’ı açın
  • “Ayarlar”a gidin
  • Üst sekmeden “Nişangah”a tıklayın
  • “Birincil” kısmından yeni bir nişangah profili oluşturabilir veya var olan nişangah ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz.
Nokta Crosshair nasıl yapılır? ( Resimli Anlatım)

Valorantın en çok tercih edilen Crosshairı olan nokta crosshar’ı nasıl yapacağınızı aşağıdaki adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

• Yukarıda tarif edildiği gibi “Birincil” kısmına geldikten sonra göstergeleri aşağıdaki seçenekleri seçerek nokta crosshair’a ulaşabilirsiniz.
  • Dış çizgileri göster: Kapalı
  • Merkez Nokta: Açık
  • Merkez Nokta Saydamlığı: 1
  • Merkez Nokta Kalınlığı: 4
  • İç Çizgileri Göster: Açık
  • İç Çizgi Saydamlığı: 1
  • İç Çizgi Uzunluğu: 1
  • İç Çizgi Kalınlığı: 4
  • İç Çizgi Uzaklığı: 2
1670166904965.png

1670166936404.png

• Örnek Nokta Crosshair Kodu:
  • 0;s;1;P;c;5;o;1;d;1;z;3;f;0;0t;6;0l;0;0a;1;0f;0;1b;0;S;c;6;s;0.949;o;1
  • Yukarıdaki kodu kopyalayıp “Nişangah Profili” kısmına tıklayıp “İçe Aktar” seçeneğini seçereek gelen ekrana kodu yapıştırdığınız takdirde örnekteki nokta crosshair’a sahip olabilirsiniz.
1670166947587.png

Moderatör tarafında düzenlendi: