Metin2 Kapanma Sorunu ( Açılıp-Kapanma Hatası) Çözümü

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Metin2 online oyununa girdiğimizde oyun bir kaç saniye duruyor ve hemen kapanıyor. Ne kadar işlemi devam ettirsemde bu çözülmedi? Diyorsanız aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

Metinde oyun açmaya niyetlendiğinizde oyun açılıp hemen kapanıyorsa bunun bir kaç sebebi olabilir. Genelde bu tip sorunları antivirüs programı nedeni ile yaşanmaktadır. Antivirüs programınızı kapatıp açmayı hemen deneyin çözüme ulaşabilirsiniz. Aşağıda çözüm önerileri belirtilmiştir.

1-Virüs Programları engelleme yapabilir Anti-logger,Anti-Virüs vs vs.. Programını Kapatıp,oyunu açın ve Sonra Oyun Açılışında Güvenlik Duvarının Verdiği Hataya ''Engelleme'yi Kaldır'' Deyin.Eğer Tekrar Aynı Sorun Olursa Her Seferinde Anti-Logger,Anti-Virüs Programınızı Kapatıp Oyuna Girin.

Eğer Dediğini Harfiyen Yaptım Fakat Hala Aynı Sorunla Karşılaşıyorum Der iseniz;

2- Sil ve tekrar kur: Denetim Masası ''Program Ekle/Kaldır'' Bölümünden metin2'yi Bilgisayarınızdan Kaldırın Sonra Başlat Tüm Programlardaki metin2 sekmesini ve C:/Program Files/metin2 klösörünü Elle Manuel Olarak Silin.(Bazen Silinmiyor.)
Sonra Anti-Logger-Anti-Virüs vs vs.. Programınızı Kapatıp Oyunu Tekrar Yükleyin,Oyun Yüklenince Çalıştırın ve Pack'in Yüklenmesini Bekleyin Pack Yüklenince Oto. Olarak Oyun Açılacak Her Zaman ki Gibi Sonra Güvenlik Duvara Uyarı Vericek Ona ''Engelleme'yi Kaldır'' Diyin.Sonra Bida Aynı Sorunla Karşılaşır İseniz Oyuna Girerken Anti-Logger-Anti-Virüs vs vs.. Programınızı Kapatarak Girin.

3- Metin2 yi başka bir klasöre yeniden yükleyin. metin2 Programını Bilgisayarınızdan Kaldırın Her Şeyini Silin Anti-Virüs-Anti-Logger-Anti-Malware Hepsini Kaldırın Ve Bilgisayara Format Atın Sonra Başka Bir Anti-Virüs Programı Yükleyin.Benim Tavsiyem NOD32'nin Son Sürümü ama başka bir marka da olabilir.