Metin2 NPC ye item ekleme ve kaldırma nasıl yapılır?

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Metin2 sunucu Navicat ile npc içindeki itemleri düzenleme, ekleme ve kaldırma işlemi nasıl yapılır? Hangi tablolar düzenlenmelidir?

Metin2 npc itemleri düzenlemek için navicat ile server sunucunuza bağlanınız. Burada bazı adımlar izleyeceğiz. Bu adımlarda sileceğimiz item kodunu öğrenme, yada ekleyeceğimiz item kodunu öğrenme ve daha sonra shop npcye eklemeyi öğreneceğiz.

Adım 1: Metin2server > player > Tables > shop item e giriyoruz.
Buradan ekleyeceğimiz item kodunu buluyoruz. Çakışma olmamalı. Bu yüzden ilk adıma bakmak önemli.

Npc'ye eklenecek veya kaldırılacak itemler için Shop_item' i açıyoruz. Burada item ekleyeceğiz.
Shop_vnum= NPC mizin SHOP'ta vnum kısmına yazdığımız sayısal değerini yazıyoruz. Bunu görmek için 2. adıma bakmalısınız.
İtem_vnum= Sayısal değerini girdiğimiz npcye koyacağımız itemin kodunu yazıyoruz
count= Buraya ise kaç adet koyacağımızı yazıyoruz(pot , cesaret pelerini vs. 200 lük gibi )

metin2 npc item ekleme kaldırma

metin2 pvp server navıcat shop item

İtem eklemek için: + simgesine tıklayın ve gerekli yerleri doldurup ok simgesine tıklayın. item ekleme yapmış olursunuz.

İtem silmek için: Silmek istediğiniz satırı seçin ve aşağıdaki - simgesine basın. itemi silmiş olursunuz.

adım. 2 de shop_vnum değerine bakacağız. daha sonra tekrar adım 1 e döneceğiz. Adım 2 npcleri gösterir. adım 1 o npclerin itemlerini gösterir. Umarım anlaşılmıştır.

Adım 2 : > player > Tables > shop tablosuna gidiyoruz.
vnum=Npc mizin sayısal değerini yazıyoruz ( Var ise değiştirmiyoruz )
name= Npc mizin Mob_Proto daki ismini yazıyoruz. ( Var ise değiştirmiyoruz )
NPC_vnum=Npc mizin Mob_Proto daki Kodunu yazıyoruz ( Var ise değiştirmiyoruz )

metin2 npc düzenleme shop tablosu

+ işaretine basarak yeni npc ekleyebiliriz. En son çıkarken tabloyu artı işaretinin 3. sağında ok tick simgesine tıklamayı unutmayın. Kayıt edip çıkıyoruz.

Eklemenizin gerçekleşmesi için oyuna reboot atmanız ve oyun otomatik başlamıyorsa game start yapmanız gerekir.